> Şanlıurfa Judo İhtisas Kulübü Mücahid Delioğlu – Antrenman da Ter Dökmeyen Müsabaka da Gözyaşı Döker – Ali İhsan Delioğlu

Mücahid Delioğlu

Muhammed Mücahid Delioğlu

      Orta öğretimini ve liseyi Şanlıurfa da tamamladı. 2013 yılında Gaziantep Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Judo Antrenörlüğü bölümünü bitirdi. 2016 yılında İstanbul Arel Üniversitesi Yönetim Bilimleri alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

      8 yaşından bu yana Judo sporu ile uğraşan Delioğlu, Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda çeşitli başarılar elde etti.

      Antrenörlük kariyerinde neredeyse tüm kategorilerde Türkiye Şampiyonu ve Balkan Şampiyonu sporcular yetiştiren Delioğlu’nun en büyük hedefi ise Şanlıurfa’dan bir Dünya Şampiyonu çıkarmaktır.

      4. Kademe baş antrenör olan Delioğlu bir dönem Judo Federasyonu Milli takım Antrenörlüğü ve görme engelliler Judo Milli takım Antrenörlüğüde yapmıştır.

      Sporcu kimliği ile tanınan Delioğlu, halen Türkiye Judo Federasyonu Şanlıurfa İl Temsilciliği ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

      Sporcu kimliğinin yanı sıra sosyal ve siyasal çalışmalarıyla da tanınan Delioğlu halen AK Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeliği ile birlikte birçok sivil toplum kuruluşunda da aktif görev yapmaktadır.